-
Blogo populiarinimas
Į Poko žmonės užsuka gerdami juodą arbatą pusryčiams, sėdėdami troleibuse pakeliui į universitetą ir naktį, kai nesimiega, nes pro langą šviečia pilnatis. Visi jie atkeliauja ieškodami įdomaus ir populiaraus turinio, kuriamo visai neprastų, bet sunkiai atrandamų lietuviškų blogų. O ar tau nekilo klausimas, kaip kartas nuo karto pakilti į populiariausiųjų aukštumas?
Apie turinio kokybę čia nekalbėsime, tačiau pasidalinsime keletu idėjų, kurios galėtų tapti pirmaisiais žingsniais atveriant tavo blogą socialinių tinklų pasauliui.
Facebook
Šiandien Facebook turi virš 800 mln. vartotojų visame pasaulyje, iš jų beveik 1 mln. yra lietuviai. Tai reiškia, jog apie 30% Lietuvos gyventojų yra aktyvūs socialinio tinklo vartotojai. Kitaip tariant, Facebook suteikia tau galimybę pasiekti pusę visų Lietuvos interneto vartotojų.
Sudaryk savo skaitytojams galimybę mėgti tavo įrašą čia ir dabar: naudok Like Button. Like Button leis tavo skaitytojams pasidalinti įrašu su savo draugais vienu pelės spragtelėjimu.
Skelbk naujus blogo įrašus savo Facebook profilyje automatiškai. Tavo draugai tikrai atidžiau skaitys tavo įrašus, dažniau komentuos ir mieliau dalinsis patikusiu turiniu su savo draugų ratu. Nesudėtingas sprendimas - NetworkedBlogs.
Susikurk savo blogo puslapį Facebook. Leisk savo skaitytojams mėgti ne tik įrašus, bet ir patį blogą. Skelbk visus blogo įrašus šiame Facebook puslapyje - kai kurie vartotojai būtent taip seka mėgstamiausių blogų naujienas.
Savo bloge rask vietos Facebook puslapio valdikliui, kuris leis tavo skaitytojams spragtelėti ant patinka mygtuko, rodys tavo gerbėjų skaičių ir jų nuotraukas, skatindamas vartotoją prisidėti prie bandos.
Statistikos šaltiniai: Facebakers, CheckFacebook.com.
Twitter
Twitter dar nepavijo Facebook savo populiarumu, tačiau ir šio socialinio tinklo vartotojų skaičius įspūdingas: apie 200 mln. su beveik 4 mln. prieaugiu per savaitę. Twitter koncepcija stipriai skiriasi nuo Facebook: čia visai nebūtina pažinoti žmones, kurie tave seka. Svarbiau sudominti juos savo idėjomis. Ir laukti, kol jie tavo čiulbesiu pasidalins su kitais.
Šalia Facebook mygtukų po įrašu nepamiršk ir Twitter mygtuko. Jis leis vartotojui pačiulbėti tiesiai iš tavo įrašo, skaičiuos tokius čiulbesius ir kiekviename - jei norėsi - paminės tavo Twitter vardą.
Paskatink savo skaitytojus prisijungti prie diskusijos rodydamas naujausius savo čiulbesius bloge. Pats paprasčiausias būdas - Twitter profilio valdiklis.
Automatiškai skelbk savo įrašus Twitter - galbūt tave sekantys žmonės nenaudoja RSS, o gerą turinį atranda tik Twitter ir Facebook. Jei naudoji Feedburner, automatinį skelbimą gali pasirinkti šio įrankio nustatymuose.
Statistikos šaltiniai: TechCrunch, TechCrunch.
Google+
Google+ turbūt dar per jaunas (ir per mažas, su 50 mln. vartotojų pasaulyje), kad šį socialinį tinklą būtų galima įstatyti į kokius nors rėmus. Tačiau - bent jau kol kas - Lietuvoje jis pasižymi aukštos kokybės turiniu besidalinančiais ir diskutuoti mėgstančiais vartotojais.
Po įrašais turėk +1 mygtuką. Skaitytojas galės ne tik pasidalinti tavo kūriniu Google+ tinkle - Google teigia, jog +1 paspaudimų skaičius gali daryti įtaką tavo įrašo reitingui Google paieškoje.
Susikurk savo blogo puslapį Google+ bei aktyviai dalinkis savo įrašais - čia žmonės noriai komentuoja įdomų turinį ir nepasibodi pasidalinti geriausiais radiniais savo draugų ir sekėjų rate.
Statistikos šaltinis: TechSpot.
Pabaigai
Socialiniai tinklai gali tapti įrankiu, padedančiu internetui lengviau atrasti tavąjį blogą. Tik pagalvok - jai jau tavo draugas dalinasi jam patikusiu įrašu, tai juk reiškia, jog ten šis tas gero. Čia visa kaip su knygomis ar kavinėmis - daug didesnė tikimybė, jog galiausiai pasirinksi kažką, ką tau rekomendavo pažįstamas. Tad siūlome išnaudoti asmeninių rekomendacijų galią populiarinant savąjį blogą.